Kõrge vererõhu sümptomid

Kõrge vererõhk võib olla sageli asümptomaatiline, mis tähendab, et inimesel võib olla kõrge vererõhk, kuid ta ei pruugi sellest teadlik olla. Siiski võivad mõnedel inimestel esineda kõrge vererõhu sümptomid. Siin on mõned levinumad sümptomid:

  1. Peavalu: Kõrge vererõhk võib põhjustada sagedasi või tugevaid peavalusid, eriti kuklapiirkonnas. Mõned inimesed võivad kogeda ka pearinglust koos peavaluga.
  2. Peapööritus: Kõrge vererõhk võib põhjustada tasakaalu häireid ja peapööritust. See võib tekkida püsti tõustes või äkiliste liigutuste korral.
  3. Õhupuudus: Mõnedel inimestel võib esineda õhupuudust või hingamisraskusi. See võib olla tingitud südame koormuse suurenemisest kõrgenenud vererõhu tõttu.
  4. Südamepekslemine: Kõrge vererõhk võib põhjustada südamepekslemist või ebaregulaarset südametegevust. See võib hõlmata südamelöökide kiirenemist, tugevamat südamelööke või ebaregulaarseid rütmihäireid.
  5. Nägemisprobleemid: Mõned inimesed võivad kogeda nägemisprobleeme, nagu udune nägemine, topeltnägemine või silmade punetus. Need võivad olla tingitud vererõhu kahjustavast mõjust silmadele.
  6. Kõrvus kohisemine: Kõrge vererõhk võib põhjustada kõrvus kohisemist, tinnitust või kõrvade helisemist.

On oluline märkida, et need sümptomid võivad olla mittespetsiifilised ja esineda ka teiste terviseprobleemide korral. Kõrge vererõhk võib olla ohtlik seisund, kuna see suurendab südame-veresoonkonna haiguste, nagu südameatakkide ja insuldi riski. Seetõttu on oluline regulaarselt mõõta oma vererõhku ja konsulteerida arstiga, kui esinevad sümptomid või kui on olemas riskitegureid kõrge vererõhu tekkeks.

Jaga infot!