Mida teha kui kolesterool on kõrge

Kui teil on kõrge kolesteroolitase, siis on oluline teha muudatusi oma toitumises ja elustiilis, et seda vähendada. Siin on mõned soovitused:

  1. Muutke oma toitumist: Vähendage oma küllastunud rasvade tarbimist, mis võib tõsta kolesterooli taset organismis. Sööge rohkem kiudainerikkaid toite, nagu täisteratooted, puuviljad, köögiviljad ja kaunviljad. Lisage oma dieeti tervislikke rasvu, näiteks avokaado, pähklid, seemned ja kala.
  2. Liigutage rohkem: Regulaarne füüsiline aktiivsus aitab tõsta “hea” HDL-kolesterooli taset ja vähendada “halva” LDL-kolesterooli taset. Tehke vähemalt 30 minutit treeningut enamikul päevadel nädalas.
  3. Kaaluge kaalu: Kui teil on ülekaaluline, siis kaalulangetamine võib aidata vähendada kolesterooli taset. Kaalu kaotamine võib aidata ka parandada insuliinitundlikkust ja vähendada südamehaiguste riski.
  4. Suitsetamisest loobumine: Suitsetamine võib tõsta “halva” LDL-kolesterooli taset ja vähendada “hea” HDL-kolesterooli taset. Seega, suitsetamisest loobumine võib aidata vähendada kolesterooli taset ja parandada südame tervist.
  5. Ravimid: Kui teie kolesteroolitase on endiselt kõrge, isegi pärast toitumise ja elustiili muutmist, siis võib arst soovitada ravimeid, nagu statiinid, et aidata vähendada kolesterooli taset.

On oluline meeles pidada, et kõrge kolesteroolitase võib olla tõsine terviseprobleem, seega on oluline konsulteerida oma arstiga, et saada täpsemat teavet ja ravi soovitusi.

Jaga infot!